В Укрдержреєстрі відбулася зустріч з громадськістю та обговорення концепції реформи системи реєстрації прав на нерухомість

img001

27 січня 2015 року у приміщенні Державної реєстраційної служби України відбулася зустріч Першого заступника Голови Укрдержреєстру Артема Янчука, фахівців служби, грузинського експерта Джаби Ебаноїдзе з представниками громадськості, на якій було представлено Концепцію реформи системи реєстрації прав на нерухомість.

Участь в обговоренні взяла адвокат, керуючий партнер АК «Маршаллєр і партнери» та член Правління Асоціації адвокатів України Зоя Ярош, виступивши з власними пропозиціями щодо реформи у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно.

Відповідно до презентованої Концепції, основні фактори ефективності функціонування нової системи – це орієнтація на потреби громадян, публічність та доступність інформації про зареєстровані права на нерухоме майно, спрощення та прозорість процедур реєстрації, максимальне залучення приватного сектору до процесу реєстрації, зокрема, в якості фронт-офісів.

Як було підкреслено в ході зустрічі, однією з пріоритетних функцій реєстраційної служби повинно стати створення дієвої системи контролю за якістю прийнятих рішень у сфері реєстрації. Крім того, було запропоновано максимально розширити повноваження нотаріусів у сфері реєстрації нерухомого майна.

Також в рамках обговорення Концепції було наголошено на необхідності врахування інтересів внутрішньо переміщених громадян з АР Крим, Донецької та Луганської областей при реформуванні системи реєстрації прав на нерухомість, та, при можливості, безкоштовного отримання ними інформації з державного реєстру прав.

За результатами зустрічі учасники дійшли згоди щодо можливості презентації Концепції реформи системи реєстрації прав на нерухоме майно у Міністерстві юстиції України та необхідності обговорення з представниками громадськості заходів реформування у сферах державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та реєстрації актів цивільного стану.