В Укрдержреєстрі обговорили законопроекти у сфері державної реєстрації бізнесу та речових прав на нерухоме майно

internet-conference

3 квітня 2015 року в Державній реєстраційній службі відбувся круглий стіл, в межах якого учасники обговорили з громадськістю законопроекти у сфері державної реєстрації бізнесу та речових прав на нерухоме майно.

В обговоренні взяла участь керуючий партнер АК «Маршаллєр і партнери» та член правління ААУ Зоя Ярош.

Враховуючи політику держави та досвід іноземних країн, Мін’юстом було розроблено покроковий план реформування сфери державної реєстрації, яким передбачається до кінця цього року завершити основний етап реформ стосовно надання адміністративних послуг.

Так, на сферу реєстрації чекає запровадження електронних сервісів, спрощення процедур, передачу функцій з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців органам місцевого самоврядування, нотаріусам та банкам.

Фахівці Укрдержреєстру презентували проекти Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедур надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедур надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Учасники обговорення та представники громадськості мали змогу висловити свої зауваження та надати власні пропозиції щодо презентованих законопроектів, а також дійшли згоди щодо необхідності обговорення з представниками громадськості заходів реформування у сферах державної реєстрації у майбутньому.