Тетяна Тимченко виступила на круглому столі «Шлях через терни: що гальмує ріст присутності українських компаній на світових ринках»

Тимченко Тетяна - партнер, адвокат

18 вересня 2014 року у Прес-центрі Інформаційного агентства «ЛІГАБізнесІнформ» відбувся круглий стіл «Шлях через терни: що гальмує ріст присутності українських компаній на світових ринках», в якому взяли участь представники державних органів, ТПП України, провідні юристи та представники бізнесу.

Партнер Адвокатської компанії «Маршаллєр і партнери» Тетяна Тимченко виступила доповідачем на даному заході, розкривши питання виходу українських компаній на IPO та механізму його реалізації.

Так, пані Тимченко розкрила основні вимоги IPO: вимоги до фінансової звітності; прозорість управлінської системи компанії та схеми її власності; захист прав інвесторів. Крім того, доповідачем було детально представлено етапи реалізації IPO, зокрема:

І. Попередня підготовка компанії до публічного статусу.

ІІ. Вибір партнерів, підготовка до розміщення.

ІІІ. Розміщення акцій на біржі.

ІV. Робота з інвесторами після розміщення.

На підтвердження актуальності цього питання для розвитку українських компаній та українського бізнесу в цілому Тетяною Тимченко було зроблено та підкреслено важливі висновки:

  • IPO є важливим іміджевим чинником, адже компанію, чиї акції котируються на міжнародних біржах, сприймають як серйозного партнера , який є надійним і для колег, і для клієнтів.
  • IPO має на увазі зміну самої стратегії розвитку бізнесу. Основним критерієм ефективності менеджменту стає не прибуток власників, а зростання капіталізації компанії, яке, втім, легко конвертувати в гроші при її продажу .
  • На інший рівень виходять і відносини менеджменту з інвесторами та акціонерами. У публічній компанії вони ретельно регламентовані з тим, щоб зробити керівництво реально незалежним, підконтрольним не окремим особам, а налагодженій процедурі управління.
  • Компанія , яка відповідає вимогам провідних міжнародних бірж, навіть безвідносно до реальних котирувань її акцій – привабливий клієнт для великих банків, як для видачі їй кредитів , так і для випуску облігацій – в силу своєї прозорості.

Загалом, на круглому столі було розкрито та розглянуто ряд важливих та актуальних тем з огляду на нові можливості, що відкриваються українському бізнесу, тому проведення таких заходів є корисним при вивченні та реалізації таких можливостей.