Пост-реліз семінару:”Реєстрація земельних ділянок та прав на нерухоме майно.Нововведення 2013 року.”

Семінар03_222112012

22 листопада 2012 року у приміщенні Українського інституту розвитку фондового ринку КНЕУ Секцією земельного права комітету публічного права Асоціації Адвокатів України було проведено спільно з Асоціацією «Земельний союз України» семінар на тему: «Реєстрація земельних ділянок та прав на нерухоме майно. Нововведення 2013 року». У заході взяли участь більше ніж 50 учасників, а це: адвокати, юристи, експерти, науковці.

Модератором виступила голова секції земельного права ААУ, керуючий партнер АК «Маршаллєр і партнери» Ярош Зоя, яка на початку заходу окреслила актуальність заходу з урахуванням нововведень у реєстрації прав на земельні ділянки та нерухоме майно, що будуть впроваджені з 01 січня 2013 року.

Першим доповідачем Кошиль Андрій Григорович – Президентом Асоціації «Земельна спілка України», було детально окреслено перспективи розвитку земельного ринку в Україні, з урахуванням динаміки та перспектив законодавчого регулювання у даній галузі та потреб ринку і суб’єктів ринку землі. Доповідачем також було освітлено проблеми, які було закладено недоліками у оформленні прав на землю та визначенні меж земельних ділянок, що зумовить велику кількість земельних спорів, в тому числі межових та щодо прав власності, у перспективі.

Пан Кошиль також розповів про те, що 1 січня 2013 року в Інтернет мережі у відкритому доступі буде розміщено кадастр земель України, та зауважив, що поява цього електронного кадастру може  призвести до значної кількості проблем, пов’язаних з відображенням на електронній карті земельних ділянок, які можуть накладатись одна на одну, або бути розміщенні в акваторії, тощо.

Доповідачем Мартин Андрієм Геннадійовичем – членом Ради Асоціації «Земельна спілка України», завідувачем кафедри землевпорядного проектування Національного університету біоресурсів і природокористування України, кандидатом економічних наук детально освітлено зміни в законодавстві щодо ведення державного земельного кадастру та державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Окрім того, пан Мартин детально розкрив особливості реєстрації прав на земельні ділянки, зміст понять «реєстрація земельної ділянки», «реєстрація прав на земельну ділянку», «реєстрація правочину» та «реєстрація правовстановлюючого документу на земельну ділянку». Зупинився на системі органів Державного земельного кадастру, докладно розповів про специфіку реєстрації прав в деяких регіонах України, порядок присвоєння кадастрового номеру земельної ділянки, та проблеми, що виникають слідом, порядок виправлення помилок у Державному земельному кадастрі.

Кожен з учасникiв семінару мав можливість задати питання та отримати на них кваліфіковані, професійні відповіді. Велика кількість запитань, що ставилась учасниками семінару доповідачам, свідчить про актуальність теми та нагальну потребу організації наступних заходів у цьому напрямку.

[sliderly id=1042 duration=4500 type=slideshow controls=hide grid=1 width=640 height=333]

Перейти для перегляду пост-релізу на сайт “ЮРЛІГА”