АК «Маршаллєр і Партнери» виступила програмним координатором семінару «Земельні відносини 2014».

Семінар "Земельні відносини 2014"

15 серпня 2014 року Асоціацією «Земельна спілка Україна» спільно з Асоціацією адвокатів України було проведено семінар «Земельні відносини 2014», програмним координатором якого виступила АК «Маршаллєр і партнери».

На даному заході було обговорено актуальні проблемні питання ведення Державного земельного кадастру, нового порядку реєстрації прав на земельні ділянки, орендних відносин та проведення земельно-технічної експертизи.

Тема семінару та підняті на ньому питання були особливо актуальними для представників агробізнесу та фермерських господарств, а відповіді експертів на численні запитання були спрямовані на висвітлення та роз’яснення проблемних моментів, що наразі існують при функціонуванні нового реєстру речових прав на нерухоме майно, при оренді земельних ділянок державної та комунальної власності.

Першим доповідачем семінару виступив Кошиль Андрій Григорович – президент Земельної спілки України, який окреслив загальний стан земельного ринку в Україні, проаналізувавши хід та результати земельної реформи. Також доповідачем було висвітлено питання необхідності взаємодії між Державним земельним кадастром та Реєстром речових прав на нерухоме майно, розподілу повноважень місцевих органів та Держкземагентства у земельних питаннях, стандартизації землевпорядної документації з встановленням конкретних вимог до її складу.

Доповідачем Матвієнко Анною Михайлівною – начальником юридичного департаменту Асоціації «Земельна спілка України» було детально освітлено та проаналізовано останні зміни у регулюванні земельних відносин, що відбулися 2013 – 2014 рр., а саме: створення Державного земельного кадастру; запровадження Публічної кадастрової карти України; створення нового Реєстру речових прав на нерухоме майно; ліквідацію Державного земельного банку; скасування плати щодо реєстрації земельної ділянки у кадастрі.

Крім того, доповідачем було представлено законопроекти, розроблені Земельною спілкою України та які було відправлено на розгляд Верховної Ради України, зокрема щодо: визначення виключного переліку документів, що входять до землевпорядної документації; надання більш широких повноважень територіальним органам (сільським, селищним, міським радам) у процесі децентралізації; спростити діяльність фермерських господарств, скасувавши вимоги щодо аграрної освіти особи, що бажає стати фермером.

Також доповідачем було висвітлено актуальне питання емфітевзису як альтернативи оренди землі, яка сьогодні втрачає свою актуальність через надмірне законодавче регулювання вимог до договорів оренди, обмеженість строків оренди.

На семінарі також виступили експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, які розкрили особливості проведення земельно-технічної експертизи при виникненні та судовому розгляді межових спорів, висвітлили питання, що вирішуються експертом при проведенні такої експертизи. Експертами також було надано рекомендації громадянам щодо звернення до експертних установ та визначення питань, які мають ставитися експерту, щодо строків проведення різних видів експертиз та їх вартості.

Кожен з учасників семінару мав можливість задати питання та отримати на них кваліфіковані, професійні відповіді. Велика кількість запитань, що ставилась учасниками семінару доповідачам, свідчить про актуальність теми та нагальну потребу організації наступних заходів у цьому напрямку.